שווים ושווים פחות (פרק 2) אתיופית החוצה אני והאחר- משחק בדמוקרטיה
עלילותיה הדמיוניות של משפחת צדיקוב מאפשרות הצצה אל עולם של מצבים, מושגים וזכויות המרכיבות את הפסיפס המאתגר של החברה בישראל. בדרך מוקצנת המחדדת את הדילמה עולים מושגים העוסקים בשוויון בעבודה, שוויון על רקע לאומי, דתי, על רקע של צבע ועדה ומחדדים את ההבנה של מושגים כמו אפליה וגזענות. 

 Game Script | Preview
Classes: 7th Grade - 9th Grade
Contributors : רונית דולב (tobe), סברין מסראווי (תיכון ע״ש אלתרמן ת״א)

Prerequisites

היכרות עם מושגים כגון דמוקרטיה, שוויון, פערים חברתיים,אפליה ועדות בישראל. 


רונית דולב (tobe), סברין מסראווי (תיכון ע״ש אלתרמן ת״א)

Get to know the characters


 • גמלו צדיקוב

  בן למשפחה ציונית שעלתה מעירק בשנות החמישים, גדל במעברה וחווה קיפוח ואפליה. הצלחתו והצלחת המשפחה חשובים לו, אבל הוא זוכר את ההתחלה הקשה ורואה בעצמו ציוני, שרוצה לתרום לחברה הישראלית - ובעיקר למנוע קיפוח ואפלייה מכל סוג.  
   
   
   
 • אפלמעלה צדיקוב

  בת יחידה למשפחה שעלתה מפולין. הוריה הקפידו על לימודי מוזיקה ושפות וגידלו אותה כילדה מפונקת המשוכנעת שהכל מגיע לה. היא בעלת חנות אופנה למותגי יוקרה בקניון היוקרתי אפלנד. אוהבת נסיעות, אופנת עילית ופינוקים. 

 • יושרוב צדיקוב

  הבן הבכור במשפחת צדיקוב, שחוש הצדק המפותח שלו גרם לו ללמוד עריכת דין. עובד בעמותת "צדק לנזקק", המספקת שירות משפטי חינם לנזקקים.

 • גמגם צדיקוב-שינבלום

  גמגם היא הבת האמצעית במשפחת צדיקוב היא הלכה ללמוד הוראה לא רק כי הנושא מעניין אותה כי כך לדעתה קל ונכון יותר לגדל משפחה. היא נשואה למוטי שינבלום ואם לבת קטנה ומתוקה.

 • רקלי צדיקוב

  הבן הצעיר במשפחת צדיקוב, שסיים לא מזמן את לימודי הארכיטקטורה. בעצם, רצה ללמוד כלכלה וניהול אבל בחברת "כאן בונים" היה חסר מישהו שמבין בתכנון ובאדריכלות. כמו אמו, הוא חושב ש"כאן בונים" היא מעל לכל, ורואה עצמו כמנכ"ל החברה בעתיד. יש לו כבר רעיונות רבים לפיתוח ויזמות.

   

   


ResourcesReviews (0)


Overall game experience

The game created meaningful conversation

The content was relevant

Resources were helpful and relevant

The students had fun