שרית החוצפניתתתת!!! בריונות ברשת, לשון הרע
דילמה חברתית העוסקת בהפצת תמונות פוגעניות באמצעות אפליקציות ורשתות חברתיות.

מעשה שהיה כך היה: תלמידת תיכון התעצבנה על המורה שלה על שנתנה לה ציון נמוך במבחן והחליטה (מבלי לחשוב יותר מדי) לצלם את מורתה ולהוסיף לתמונה את הכיתוב : "שרית הקמצנית!". ואם זה לא מספיק, הפיצה התלמידה לחברותיה את התמונה דרך Snapchat (אפליקציה שמשמידה אוטומטית תמונות שנשלחו דרכה לאחר 10 שניות מרגע הצפייה). אלא שזהו אינו סוף הסיפור.

באותן 10 שניות שהתמונה הופיעה, אחת החברות יצרה, על דעת עצמה, צילום מסך ושלחה את התמונה לקבוצת חברים אחרת בוואטסאפ. אותה חברה לא שמה לב שבקבוצה הזו משתתף גם בנה של המורה, אשר סיפר לאימו על המקרה.

הצטרפו ל'בית משפט' שארגן מנהל בית הספר בכדי להכריע מי בכלל אשם בארוע, מהו העונש וכיצד יש לנהוג במצב מורכב שכזה?Game Script | Preview
Classes: 7th Grade - 10th Grade
Contributors : אדר צארום (מטמיע פדגוגי לטכנולוגיות למידה, תיכון חוף השרון)

Prerequisites

אין


אדר צארום (מטמיע פדגוגי לטכנולוגיות למידה, תיכון חוף השרון)

Get to know the characters


 • הדס נקם

  הדס היא תלמידה טובה ומקובלת מאוד בשכבה. ידועה כאסרטיבית, כזו שלרוב אומרת את המילה האחרונה, ואינה מוכנה לקבל "לא" כתשובה.

 • דנה מדון

  דנה היא חברה של הדס. למרות שהיא נערה די רגועה ומחושבת, לפעמים היא עושה שטויות עם חברותיה, אולי מתוך רצון להיות מגניבה...

 • עומר בנשל

  עומר חבר טוב ותלמיד מצטיין. האלימות המילולית והפיזית שקיימת בבית הספר מרגיזה אותו מאוד וחשוב לו למגר אותה. (על אחת כמה וכמה כשהיא מופנית לאימא שלו!)

 • עזרא חוט

  עזרא מלמד אזרחות כבר יותר מעשור, מתעניין במשפט ומנהל דיונים עם התלמידים בסוגיות של טוב ורע.

  פרט טריוויה: המורה מאשקלון שתלמידיה הפיצו תמונות עירום שלה לפני מספר חודשים (ספט' 2014) - היא מכרה שלו.

 • יוכבד בת-לוי

  יוכבד היא חילונית אך גדלה בבית מסורתי וקיבלה חינוך דתי בגן ובביה"ס היסודי. היא ממש אנציקלופדיה לתנ"ך ולמקורות ישראל ויודעת לחבר תמיד בדרך מרתקת את המקורות ההיסטוריים של עם ישראל לאירועים האקטואלים. אהובה מאוד על התלמידים.

   


ResourcesReviews (2)


Overall game experience

The game created meaningful conversation

The content was relevant

Resources were helpful and relevant

The students had fun