זה מטריד אותי! על הטרדה מינית בעבודה
מירב עצמון אוהבת מאוד את עבודתה כמתכנתת בצוות הפיתוח של "היי ליין", חברה עם 32 עובדים, המפתחת מוצר טכנולוגי חדש בתחום הסייבר.

כבר זמן רב שהיא מרגישה שרונן, מנהל צוות הפיתוח והבוס הישיר שלה, נועץ בה מבטים. היא התעלמה מהם. באחד הבקרים הוא קרא לה והראה לה על מסך המחשב תמונות של נשים בבגד ים. "הבגד ים הזה מאוד יתאים לך", הוא אמר והצביע על בגד ים חשוף במיוחד. מירב לא הגיבה וחזרה לעמדת המחשב שלה. 

 

אבל לפני חודשיים, כשכמה מעובדי החברה יצאו לשתות יחד בבר סמוך אחרי העבודה,ניגשה מירב לשירותים. כשיצאה חיכה לה רונן במסדרון. הוא החמיא לה על השמלה שלבשה, הצמיד אותה לגופו וניסה לנשק אותה בפתאומיות. מירב קפאה במקומה ועזבה את המקום בלי לומר מילה. 

מחוץ לבר פגשה פגשה מירב את קרן מיטו, מנהלת הכספים של החברה, שחיכתה למונית, וסיפרה לה על האירוע כשדמעות בעיניה. קרן חיבקה אותה ועודדה אותה להתלונן אצל מנכ"ל החברה. 

חלפו חודשיים. מירב רצתה לשכוח את האירוע, אבל זה לא עזב אותה לרגע. בלילות ללא שינה היא התלבטה מה לעשות. כושר הריכוז שלה אבד, והיא לא הצליחה למלא את המשימות שלה עד הסוף. היא החליטה להתפטר ולעבור לחברה אחרת. 

קרן מיטו חשבה אחרת. לאחר שהבינה שמירב חוששת להתלונן ניגשה בעצמה למנכ"ל גיא לט-מי-גו וסיפרה לו על האירוע. 

גיא כינס אתכם, חברי הנהלת החברה, לדיון בעניין. הוא ביקש מכם לקרוא היטב את נוסח החוק למניעת הטרדה מינית ולנסות להבין מה מחייב אותו החוק לעשות. נראה לו שאין לו כלים מספיקים להחליט. 

הוא ביקש להתייחס גם לכמה שיקולים נוספים: 

1. מירב לא התלוננה. הוא שמע את הסיפור מכלי שני - דרך קרן.

2. רונן טפלון גויס לפני חצי שנה כמנהל הפיתוח בחברה, וכבר הצליח להביא לשינויים חשובים במוצר והצעיד את כל החברה קדימה. יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי למצוא לו תחליף. 

3. מירב היא עובדת מסורה, אבל השוק מוצף במתכנתים כמוה. 

4. החברה עומדת בפני סבב השקעות נוסף וקריטי. כל זעזוע עלול לשבש את המהלך

5. האירוע קרה אחרי שעות העבודה. 

 

 Game Script | Preview
Subject:
Classes: Business
Contributors : יוכי שלח

Prerequisites

לקרוא היטב את החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה


יוכי שלח

Get to know the characters


 • מירב עצמון

  מירב עובדת כבר שנתיים כמתכנתת בצוות הפיתוח של חברת "היי ליין". היא אוהבת את עבודתה, מרוויחה יפה ומוערכת מאוד.  

 • רונן טפלון

  רונן הוא הכוכב העולה החדש בחברת "היי ליין". הוא מפתח מוכשר במיוחד, שמבין את המוצר ויודע איך לשפר אותו. הוא הביא - במו ידיו וכישוריו - להתפתחות משמעותית של החברה והגדיל את הסיכויים לסבב ההשקעות הבא. 

  רונן מכיר ביכולות שלו ולא חושב שהחברה יכולה לוותר עליו.

 • גיא לט-מי-גו

  גיא הקים את חברת "היי ליין" מאפס, בעבודה קשה ומאומצת. אחרי שני סבבים מוצלחים של השקעות החברה עומדת לצאת לסבב שלישי, וכולם מנבאים לה הצלחה. 

  היום הוא נשוי ואב לבת וחי ברווחה. 

   

 • קרן מיטו

  קרן סיימה בהצטיינות את לימודי ראיית החשבון (תואר ראשון) ומנהל עסקים (תואר שני). זה בא לה בקלות. היא מוכשרת, נעולה על המטרה, וברור לה מה היא צריכה לעשות. התרומה שלה לחברת "היי ליין" גדולה מאוד. 

   

 • אורית כהן-אנוש

  אורית הצטרפה לחברת "היי ליין" כבר בימיה הראשונים. התפקיד העיקרי שלה היה לגייס את העובדים הטובים ביותר, המסורים ביותר והמוכשרים ביותר. 

  לקח לה יותר משישה חודשים לשכנע את גיא לעזוב את מקום העבודה הקודם שלו ולהצטרף לחברה. זו הייתה ההצלחה הגדולה ביותר שלה. גיא העביר את החברה למסלול של צמיחה מטורפת, בזכות היכולות המדהימות שלו בפיתוח המוצר המרכזי של החברה. 

   


ResourcesReviews (0)


Overall game experience

The game created meaningful conversation

The content was relevant

Resources were helpful and relevant

The students had fun


Photo Credits