יום בלונה פארק 1 חישובי אנרגיה
מנהל אתר לונה פארק מופתע מהגעת משלחת רמת דרג עם ציפיות גבוהות בתקופת ניסיון של מתקן חדש, וכתוצאה מכך נדרשים יועציו לחישובי אנרגיה בהפעלה ראשונית של רכבת הרים, ולניתוח של שיקולי המרת אנרגיה, מסה, מהירות וגבהים.Game Script | Preview
Classes: 10th Grade
Contributors : רונית גרינפלד ורוני זהבי

Prerequisites

הכרת מושגי יסוד באנרגיה פוטנציאלית וקינטית, חישובי מהירות בתנועה


רונית גרינפלד ורוני זהבי

Get to know the characters


 • יוחאי קוסינוס

  בן 37 ורווק, יוחאי נהג לתכנן רכבות הרים מגיל 8. מספרים שבבית ספר היה יורד מקומה שלישית לאורך הקיר החיצוני על גבי מסילה שבנה מגלילי פח. מספרים ש 8 חברות שהיו לו עזבו אותו כי הוא הכריח אותן להתנשק איתו כשהם הפוכים ברכבות הרים בכל העולם...

  יוחאי סיים כמהנדס מכונות מצטיין בטכניון, ומאז הוא מתכנן רכבות הרים למחייתו. לאחרונה זכה בתחרות בין לאומית של הרכבת המפחידה ביותר בסין.

 • עדיאל השלומיאל

  בן 34, גרוש 3 פעמים, חי בגדרה עם שני חתולים וצב. טיפוס מוזר קצת אבל חכם, פותר תשבצי הגיון כל הזמן, ותמיד בתחושה שאין לו מזל והכל קורה לו בכלל לא באשמתו. קיבל את תפקיד הסגן כי ראש העיר דוד שלו מצד אמו. מנסה לעשות הכל כדי לרצות את דודו, לא תמיד בהצלחה. לקראת הבחירות המתקרבות החליט להפתיע את ראש העיר בנסיעה ברכבת הרים החדשה, בידיעה שראש העיר מת על אקסטרים.

 • אמיליה פיקצ'ר

  בת 27, רווקה, דעתנית ומלאת מוטיבציה. החליטה להפוך את האתר למוביל באטרקציות התיירות בארץ, ובביקורו של ראש העיר מזהה הזדמנות פז לפרסם את הפארק בכלל ואת ה"מרומבה" בפרט. היא עצמה לא מתה על רכבות הרים (פעם אחת ניסתה בצרפת והקיאה...), אבל מבינה שראש העיר מת על זה – אז זה מה שהוא יקבל.  

 • יהויכין אורגינייזר

  איש רציני ומיושב בדעתו, 30 שנה במקצוע. את המפעל קיבל מאבא שלו שבנה מתקנים בריביירה והיה מפורסם בעולם כולו. בכלל לא אוהב את העולם הזה ובחיים לא יעלה על רכבת הרים – פעולה שנראית לו מטופשת לחלוטין. אבל עסקים לחוד ותחביבים לחוד. להנאתו מבלה בדיג ובמשחקי שחמט במועדון. אין לו סבלנות לצעירים חסרי אחריות, ובעיקר אינו יכול לסבול אי סדר. 

 • חבצלת קינטיקה

  כבר מגיל שנתיים היה ברור שחבצלת היא משהו מיוחד. עם מנת משכל של IQ180 היא ידעה לדמיין תהליכים מדעיים בראשה וכתוצאה מכך לצפות מה עומד לקרות בעתיד. את לימודי הפיזיקה במכון וייצמן היא השלימה בגיל 17, ואחרי התלבטות בין פיזיקה וכינור – החליטה לקחת הפסקה של שנתיים לטייל בעולם. כרגע עובדת כיועצת מדעית לראש העיר לפרנסתה, ואוספת כסף לטיול לניו זילנד. להנאתה מייצרת חומרים שונים לשימושה הפרטי וצובעת את שערה בצבע מיוחד שפיתחה, שמתחלף לבד בהתאם לצבע הלבוש שהיא בוחרת.


ResourcesReviews (0)


Overall game experience

The game created meaningful conversation

The content was relevant

Resources were helpful and relevant

The students had fun