מנהרת הזמן מסע חזרה אל תכנית אוגנדה
קבוצת תלמידים קיבלה אפליקציה חדשה: מנהרת הזמן. רגע אחרי שהפעילו אותה, מצאו את עצמם בשנת 1903, צירים בקונגרס הציוני השישי בבאזל... 

לתדהמתם, עליהם להצביע: בעד או נגד התכנית להקים מדינה ליהודים במזרח אפריקה, ליד אוגנדה.

כדי להחליט, עליהם להבין מהי התכנית, מי תומך בה ומי מתנגד לה, ולמה...Game Script | Preview
Subject:
Classes: 10th Grade - 12th Grade
Contributors : ד"ר יוכי שלח (To Be)

Prerequisites

אין


ד"ר יוכי שלח (To Be)

Get to know the characters


 • בנימין זאב הרצל

  בנימין זאב הרצל (1860-1903) נודע בכינויו "חוזה המדינה": הוא היה עיתונאי, משפטן, סופר, מחזאי ומדינאי יהודי. הגה את רעיון "מדינת היהודים" – שיבת העם היהודי לארץ ישראל והקמת מדינה עצמאית ליהודים. כינס את הקונגרס הציוני (הפרלמנט היהודי) ועמד בראשו עד מותו (בסוף הקונגרס הציוני השישי).

  ניהל פעילות דיפלומטית רחבה במטרה להשיג את הסכמת המעצמות לרעיון של בית לאומי יהודי בארץ ישראל. במקביל, יזם את הקמתם של בנק יהודי עולמי וקרן לרכישת קרקעות בארץ ישראל (קק"ל). 

 • מקס נורדאו

  מקס נורדאו (1849- 1923): הוגה דעות, נואם וסופר, רופא, ממייסדי התנועה הציונית. מנאמניו של הרצל, תמך ברעיון הציונות המדינית (פעילות דיפלומטית להשגת תמיכה המעצמות בהקמת מדינה ליהודים) כפתרון לבעיית רדיפת היהודים והאנטישמיות. תמך בתוכנית אוגנדה.

 • מנחם אוסישקין

  מנחם אוסישקין (1863 - 1941): מראשי התנועה הציונית, שדגל בשילוב של הציונות מעשית עם הציונות מדינית. עמד בראש קרן קיימת לישראל לרכישת קרקעות בארץ ישראל, פעל להחייאת השפה העברית, פעל לזכות שווה לנשים לבחור ולהיבחר, הקים את אגודת המורים העבריים בארץ ישראל. היה מראשי המתנגדים לתוכנית אוגנדה. אולם הכדורסל "אוסישקין" נקרא על שמו. 

 • ישראל זנגוויל

  ישראל זנגוויל (1864 –1926) היה סופר יהודי-אנגלי נודע ופעיל ציוני. ייסד את התנועה הטריטוריאליסטית היהודית, לפיה ניתן להקים מדינה ליהודים בכל מקום ולא בהכרח בארץ ישראל פעל למען שחרור האישה ולמען שלום עולמי. תמך בתוכנית אוגנדה.

 • הרב יצחק ריינס

  הרב יצחק ריינס (1839-1915): רב ליטאי, מייסד תנועת "המזרחי" – תנועה ציונית דתית, שטענה שיש לשמור על הקשר בין ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל. טען כי ההתיישבות בארץ ישראל מהווה מחסום מפני התבוללות ולכן היא מצווה דתית חשובה.  תמך בתוכנית אוגנדה כשלב ביניים לחזרה לארץ ישראל. 


ResourcesReviews (0)


Overall game experience

The game created meaningful conversation

The content was relevant

Resources were helpful and relevant

The students had fun