"אח קטן": כולם מדברים על ניסו מבוסס על 'אח קטן', סיפור קצר מאת רונית מטלון
הסיפור "אח קטן" של רונית מטלון מתאר את התמודדותו של ניסו עם מותו של אחיו, אבנר. משפחתו של ניסו גרה בצפיפות בשכונת עוני, והאח, אבנר, מחליט להוסיף חדר ללא היתר. אמו מעודדת אותו, אשתו מתנגדת, ושאר בני המשפחה מתלבטים. העירייה מוציאה צו הריסה והמשטרה מגיעה על מנת לפקח על ההריסה. אבנר יוצא לקראת השוטרים באקדח שלוף ונורה למוות לעיני ניסו ובני המשפחה.

במשחק תפקידים זה, משחק כל אחד מחברי הקבוצה דמות אחת מבני המשפחה, הניצבת בפני התוצאות המרות והקונפליקטים שנותרו. 

במשחק זה שתי סצנות, המשוחקות זו אחר זו.

 Game Script | Preview
Classes: 10th Grade - 12th Grade
Contributors : יוכי שלח

Prerequisites

קריאת הסיפור "אח קטן" של רונית מטלון

הבנת הסיפור (הכתוב בטכניקה של "זרם התודעה" ולכן דורש לסדר מחדש את לוח הזמנים של ההתרחשויות).

למורה מומלץ לקרוא את דף ההכנה למשחק "אח קטן" המצורף.


יוכי שלח

Get to know the characters


 • ניסו

  ניסו, נער בן שבע עשרה, ולא קל לו. אחיו הגדול, אבנר, בנה תוספת בלתי חוקית לבית המשפחה. העירייה הודיעה שהיא עומדת להרוס את החדר הנוסף. המשטרה הוזמנה לאבטח את ההריסה. אבנר ביקש מניסו להודיע מתי הם באים, אבל ניסו נתפס בשיתוק... אבנר יצא מולם עם אקדח וירה באוויר. זה הספיק לשוטר שהיה שם כדי לירות בו ולהרוג אותו. חודשיים אחר כך ניסו, יחד עם שאר בני המשפחה, מנסה להתמודד עם האבל, הכעס ותחושת חוסר האונים שלו. דווידיקו, חברו, מנסה לעזור.

 • דויד

  דויד הוא האח הבכור במשפחה. אחיו אבנר בנה תוספת בלתי חוקית לבית הצפוף של המשפחה, והעירייה הודיעה שהיא עומדת להרוס אותה. אבנר יצא מולם עם אקדח וירה באוויר. זה הספיק לשוטר שהיה שם כדי לירות בו ולהרוג אותו. דויד ניסה לעצור אותם ולהזהיר אותם שתהיה פה טרגדיה, וזה באמת מה שקרה...

   

   

 • רחל

  רחל היא אלמנתו של אבנר, אמא לילדים קטנים ובהריון. בניגוד לדעתה של רחל, אבנר בנה תוספת בלתי חוקית לבית המשפחה הצפוף. העירייה הודיעה שהיא עומדת להרוס אותה. רחל לא רצתה בתוספת הזו. היא רצתה לעבור למקום אחר, שבו אפשר יהיה לחיות טוב יותר, אבל אבנר התעקש. כשהגיעו השוטרים והדחפורים הוא יצא מולם עם אקדח וירה באוויר. זה הספיק לשוטר שהיה שם כדי לירות בו ולהרוג אותו.

  עכשיו רחל גרה עם ילדיה בבית הצפוף של המשפחה...

   

 • אמו של ניסו

  אמו של ניסו (שמה בסיפור לא ידוע) היא אישה חזקה, ששכלה את בנה אבנר. היא עודדה אותו לבנות  תוספת בלתי חוקית לבית הצפוף של המשפחה. העירייה הודיעה שהיא עומדת להרוס אותה. אבנר יצא מולם עם אקדח וירה באוויר. זה הספיק לשוטר שהיה שם כדי לירות בו ולהרוג אותו.

  האסון הנורא גרם לאמו של ניסו סבל רב, אבל לא שיתק אותה. היא ממשיכה לנהל את הבית שבו גרים הבנים שלה וגם אשתו של אבנר וילדיו. 

 • דווידקו

   דווידיקו הוא החבר הטוב ביותר של ניסו.  אחיו של ניסו, אבנר, בנה תוספת בלתי חוקית לבית המשפחה, ונציגי העירייה והמשטרה הגיעו להרוס אותה. אבנר יצא מולם עם אקדח וירה באוויר. זה הספיק לשוטר שהיה שם כדי לירות בו ולהרוג אותו. ניסו מנסה עכשיו להשתקם ודווידקו מנסה לעזור לו. הוא יוזם בילוי משותף עם שתי בנות מהשכונה, אבל זה נגמר בקטטה...

   


ResourcesReviews (0)


Overall game experience

The game created meaningful conversation

The content was relevant

Resources were helpful and relevant

The students had fun